OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Učitelia

Vitajte na stránke skola-noci.weblahko.sk v sekcii Učitelia

Úpravu tohto bloku zahájite dvojklikom...

Neferet - Upírska sociológia, Mágia, Veľkňažka ŠN

Neferet je v Škole noci viac ako len profesorka. Je tiež veľkňažkou bohyne NYX so schopnosťou uzdravovať, so spriaznenosťou s mačkami a silnou intuíciou. Dokonca aj medzi vo všeobecnosti krásnymi upírmi je nezvyčajne pekná. Jej pozícia v Škole noci v Tulse sa dá prirovnať k pozícii riaditeľa, aj keď jej postavenie zahŕňa ešte väčšiu moc. Učí Upírsku sociológiu a mágiu

Hobby

Napriek tomu, že zastáva vysokú pozíciu, nevie sa veľa o tom, čo má a čo nemá rada. Čo sa vie veľmi dobre je, že Neferet je rovnako ústretová ako mocná.

Tetovanie

Neferetino tetovanie je zložitý ornament oblúkov, ktorý vyzerá ako spenené vlny oceánu.

Shaunee Nolan – 5 živlov

Nolan je v Škole noci veľmi populárna. Narodila sa v Texase a stále cítiť jej texaský prízvuk. Účinkovala na Broadway viac ako 3 desaťročia a hrala v niekoľkých celovečerných filmoch.  Dvakrát získala Tony Award a bola nominovaná na Academy Award v kategórii Najlepšia herečka. Často hovorí, že hoci miluje pódium a film, jej skutočná vášeň je vyučovanie. Učí náuku o živloch

Hobby

Nolan rada pozerá staré filmy a najmä tie, kde hrá jej dobrý priateľ Cary Grant.  Je veľkým gurmánom a miluje televízny seriál Top Chef.

Tetovanie

Jej tetovanie vyzerá ako závoj zo zafírovej stuhy.

Anastázia L. - Rituály

Je učiteľkou rituálov na škole noci.

Jej veľké hobby je samozrejme čítanie, ale tiež má veľmi rada turistiku a zbiera historické šperky.Hobby

Tetovanie

Jej tetovanie sa skladá z jemných, pekných Keltských uzlíkov, ktoré sa ťahajú dolu jej tvárou a okolo lícnych kostí.

Profesorka Penthesilea (P.) - Literatúra

Hobby:

Rada číta knihy. Nepohrdnie ani klasikou, ani dievčenskými románmi, poéziou, vedecko fantastickými románmi, ľúbostnou literatúrou alebo dievčenskými románmi, či denníkmi dospievajúcich dievčat. Má rada aj literatúru s upírskou a anjelskou tématikou.

Prof Afrodita - Tanec

Tetovanie

Afroditino tetovanie sú zložité špirály, ktoré pripomínajú vlny oceánu alebo stonky rastlín, záleží na uhle pohľadu. Jej tetovanie je súmerné.

Hobby:

Rada pláva, číta, tancuje, samozrejme. Miluje turistiku, cyklistiku a v lete sa rada opaľuje.

Cassie

Predmet: Geografia 101

15 rokov

Dospelý upír

Nyxina priazeň: Spojenie so vzduchom, ohňom, vodou, zemou a duchom.

-Voda je jej najsilnejší živel

-v kruhu predstavuje vodu

Hodnosť: Budúca Veľkňažka (v zácviku)

Vysvedčenie

Tetovanie:

Sú to špirály s ozdobnými symbolmi, v konečnom dôsledku pripomínajú morské vlny.

Prečo práve Geografia?

"Geografia ma baví už od 5. ročníka ZŠ. Vtedy som po prvýkrát vyhrala Geografickú olympiádu. V 6., 7. a 8. ročníku som si to obhájila a postupne zlepšovala svoje vedomosti. Teraz sa začínam pripravovať na obhájenie umiestnenia v deviatom ročníku. Geografia ma veľmi baví a mám výbornú orientáciu v teréne, v atlase, na mape, som celkom nadaná v matematike a geológii. To všetko je potrebné na súťaženie v Geografii. Geografiu som mala rada ešte skôr, ako som vedela, že také niečo sa bude učiť. Pamätám si, že som bola ešte v škôlke, keď som dostala svoj prvý atlas. Tento predmet nie je nič ťažké, stačí sa len vedieť orientovať na mape, zvládnuť azimuty a mať logiku." hovorí Cassie.

Hobby:

Ako už Cassie spomínala, jej hobby je Geografia, Matematika a Geológia. V skutočnosti má rada aj Bilógiu a tiež aj Angličtinu. Jej záľubou je čítanie kníh (hlavne fantasy: upírske knihy, anjelské knihy, čarodejnícke knihy). V Angličtine tež číta knihy: Untamed, Hunted, Tempted, Burned, Awakened, The Fledgling Handbook 101 (týchto 6 kníh je vlastne ŠN po anglicky), a Shadowland (Nesmrteľní 3 - Krajina Tieňov). Ďalšia Cassina záľuba je internet, chodenie vonku, plávanie (!!!), pozeranie filmov (a seriálov - Simpsons)

Úspechy:

• 2.miesto v Matematickej olympiáde (8.ročník) - za školu
  • 2.miesto v Anglickej olympiáde (7.ročník) - za školu
  • 1.miesto v Anglickej olympiáde (7.ročník) - za okres
  • 1.miesto v školskej súťaži "Poznávnie rastlín"
  • 3.miesto v súťaži "Nakresli mi právo" - celoslovenské kolo
  • Postup do celoeurópskeho kola v súťaži "Nakresli mi právo"
  • 1.miesto v literárnej časti súťaže Európa v škole - za okres
  • Postup do celoslovenského kola literárnej časti súťaže Európa v škole

Alice - Matematika 101

10 rokov

Dospelý upír

Nyxina priazeň: Vízie z minulosti

Hodnosť: Profesor

Predmet: Matematika 101

Vysvedčenie

Tetovanie:

Tetovanie Alice vyzerá ako vetvy stromov a kríkov alebo listy rastlín. Sp to zložité vzory, ktoré lemujú čelo a jej lícne kosti

Poznámka: Alice vyštudovala Školu Noci

Prečo práve Matematika?

"Matematiku som si vybrala a vlastne si to vybrali oni. Dala som im na výber, buď matematiku alebo dejepis. Matematika ma bavi odkedy ju máme, je to môj obľúbený predmet v škole. Chodím od 2. ročníka na Klokana a od 3. na Pytagoriády. Síce som ešte nikdy nevyhrala 1. miesto ale 2. už áno," hovorí Alice.

Hobby
"Strašne rada čítam (o upíroch čarodejniciach ale aj o vesmíre), tiež TV a
internet,  plavanie. Rada pozerám seriály Simpsnovi, Griffinovi a Upírske denníky."

Webová stránka bola vytvorená pomocou on-line webgenerátora WebĽahko.sk

POČÍTADLO NÁVŠTEVNOSTI